14.4 C
İstanbul
Cuma, Mart 5, 2021

Tavla Turnuvası

Genel Bilgiler

Turnuva yeterli sayıdaki oyuncunun katılımı ile gerçekleşecektir.Başvurular turnuva tarihinden 10 gün önceye kadar yapılabilir.Tava turnuvası bir yıl içinde dört defa düzenlenmektedir.Her yıl önemli bir değişiklik olmaması durumunda Aralık, Haziran, Mart, Eylül aylarının ilk haftası turnuva başlar.Çekiliş ve kuralar ile gruplar oluşturulur ve her grup içinde eleme karşılaşmaları yapılır.

Turnuva Ödülü, Karşılaşmaların Yapılacağı Yer ve Mekan, İkramlar ve Hediyeler, Organizasyon Giderleri ve diğer tüm masraflar için her katılımcıdan 100 TL talep edilmektedir.Turnuva sezonu boyunca katılımcılardan başka herhangi bir ücret kesinlikle alınmayacaktır.

Turnuva sezonunda şampiyon olanlar ve dereceye girenler turnuvall.com sitesinde ve sosyal ağlarda yayınlanacak olup katılımcıya büyük ödül ve kupa-madalya verilecektir.

Turnuva sezonu sonunda ilk 3. katılımcı ödüllendirilecektir. 1. Olan kişiye büyük ödül olan 5.000 TL ve kupa-madalya verilecektir.2 ve 3. kişilere özel yapım tavla ve özel hediyeler verilecektir.

Ayrıca dereceye giren ilk 3. kişi ve turnuva sonuncusu özel davetli olarak sonraki turnuvaya davet edilecek ve herhangi bir katılım ücreti alınmayacaktır.

Genel Kurallar

 •  Oyun sırasında rakibin konsantrasyonunu dağıtıcı her türlü hareket ve konuşma yasaktır.
 •  Oyun sırasında tüm sorularda ve çıkabilecek her türlü anlaşmazlık durumunda oyuncular yerlerinden kalkmadan görevli kişiyi yanlarına çağırarak anlaşmazlığa çözüm bulurlar.
 •  Herhangi bir sebepten dolayı şampiyonadan ihraç edilen veya hükmen mağlup sayılan oyuncuların katılım ücretleri geri verilmez.
 •  Tüm iştirakçilere faaliyet boyunca günde 2`şer kez 30`ar dakika süreyle çay/kahve/kuru pasta ikramları verilecek olup, bunun dışında turnuva boyunca yapacakları diğer harcamalar oyuncuların şahsına aittir.
 •   Elenen oyuncular elendikleri andan itibaren turnuva mekanını terkedebilirler. Kalmak isteyenler izleyici olarak mekanda bulunmaya devam edebilirler.

Oyun İçi Kurallar

 • Aksi belirtilmedikçe oyun içinde geleneksel tavla kuralları geçerlidir.
 • Pulların dizilişine göre oynama yönüne ve pul rengine oyuncular aralarında anlaşarak karar verirler. Anlaşmazlık halinde taraflar birer zar atarak, büyük zarı atan taraf seçimini yapar.
 • Zar atışlarındaki olası şaibeleri gidermek üzere zar atılırken oyun masalarındaki fincanların kullanılması zorunludur.
 • Herhangi bir anlaşmazlığa sebebiyet vermemesi açısından, zarlar pulların üzerinde durduysa kırık sayılarak tekrar atılmalıdır.
 • Geleneksel kurallarla oynanan bir müsabakada toplam 2 zar kullanmak yerine, iki tarafın ortak kararıyla Modern Tavla`daki gibi toplam 4 zar kullanılmasına yönetimce göz yumulmakla beraber, olası anlaşmazlıklarda direktör yorumunu daima toplam 2 zar kurallarına göre yapar.
 • Herhangi bir atışta gelen zarlardaki iki rakam istenilen sırayla oynanabilir. Eğer rakamlardan sadece bir tanesi oynanabiliyorsa büyük rakamın oynanması zorunludur.
 • Kırık pulların ortadaki bar üzerinde durması, toplanmış pulların ise tavla takımının tamamen dışına alınması gerekmektedir, anlaşmazlıklarda direktör yalnızca bar üzerinde duran pulları kırık pul olarak yorumlar.
 • Her maç için oyunculara birer Seans Kayıt Çizelgesi dağıtılarak, her oyun sonucunda skorlar oyuncular tarafından bu çizelgeye işlenir. Maç sonucunda çizelgeler görevlilerce onaylandıktan sonra galip ilan edilir. Skorun her oyun sonunda çizelgelere doğru kaydedildiğini takip etmek maçı önde götüren tarafın sorumluluğunda olup olası skor anlaşmazlıklarında direktörün yorum getiremediği hallerde geriden gelen oyuncunun çizelgesi esas alınır.
 • Geleneksel kurallarla oynanan bir müsabakada bir hamle esnasında dokunulan pulu oynama zorunluluğu olmamakla birlikte, pul bir haneye bırakılarak el teması kesildikten sonra geri alınamaz.
 • Hatalı bir hamle üzerine rakip taraf, hatalı hamleyi kanıtlayabilmek şartıyla hatanın düzeltilmesini talep edebilir. Talep halinde pozisyon zar atıldığı andaki orijinal haline getirilip oyuncu oynaması gereken rakamları uygun gördüğü şekilde oynar. Bir oyuncunun hatalı hamle yapma sıklığı direktör uygulaması ile neticelenebilir.
 •  Hatalı bir hamle üzerinde zar atıldığı andan itibaren (zarlar kırık geldiyse veya hala dönüyor olsalar bile) bu hamle geçerlilik kazanır, geri alınmaz.
 •  Oyunlarda “Vur-Kaç” hamleleri yapmak serbesttir.
 •  Bir oyuncu, herhangi bir sebepten dolayı, bir süreliğine de olsa turnuva mekanından ayrılacak olursa mutlaka önceden görevlileri haberdar etmelidir. Aksi halde bu oyuncunun rakibine, bulunamadığı her 5 dakika için 1 penaltı puanı verilir.
 • Oyuncular, sadece oyun aralarında olmak üzere, bir maç boyunca 1`er kere mola alabilirler. Mola süreleri 5`er dakikadır. Mola almak isteyen taraf, direktörü yanına çağırarak talebini iletir.

Aşağıdaki formu kullanarak hızlı ve kolayca bu heyecanlı, eğlenceli ve ödüllü turnuvaya başvurunuzu yapabilirsiniz.Bu formda yazdığınız bilgiler ön kayıt olduğu için bu bilgileri dilerseniz daha sonra tekrar değiştirebilirsiniz.Aklınıza takılan herhangi bir sorunu “İletişim” sayfası aracılığıyla bize yazmaktan çekinmeyin lütfen.
Turnuvall.com tüm oyunculara başarılar diler…

Tavla Turnuvası Başvuruları Devam Ediyor! Sizde hemen geç kalmadan sınırlı katılımcı arasında yerinizi alın hem eğlenin  ve bu heyecana ortak olun hem de büyük ödül olan 5.000 TL ve özel hediyelerin sahibi olun.Lütfen ön kaydınızı yapmadan önce turnuva hakkında bilgileri...

Turnuva Henüz Başlamadı.
Fikstür Hazır Değil.

Turnuva Henüz Başlamadı.
Puan Durumu Hazır Değil.

Etiketler: 2019 tavla turnuvası, Antalya Tavla Turnuvası, Bursa tavla turnuvası, isatnbul tavla turnuvası, izmir tavla turnuvası, ödüllü tavla turnuvaları, ödüllü tavla turnuvası, tavla turnuvaları, tavla turnuvası, tavla turnuvası 2018, tavla turnuvası 2019, tavla turnuvası başvuru, tavla turnuvası başvuru şartları, tavla turnuvası istanbul, tavla turnuvası katılım şartları, türkiye tavla turnuvası, tavla turnuvası kayıt

Ödüllü Turnuvalar, Halı Saha Futbol Turnuvası, Basketbol Turnuvası, Tavla Turnuvası, Satranç TurnuvasıTurnuvall.com, Halı Saha Futbol Turnuvası, İstanbul Halı Saha Turnuvası, Ödüllü Halı Saha TurnuvasıTurnuvall.com, Satranç Turnuvası, İstanbul Satranç Turnuvası, Ödüllü Satranç TurnuvasıTurnuvall.com, Tavla Turnuvası, İstanbul Tavla Turnuvası, Ödüllü Tavla Turnuvası
Turnuvall.com
Aklınıza takılan bir şey mi var?
Bize Sorun,Cevaplayalım!
Powered by