20.5 C
İstanbul
Cuma, Mayıs 14, 2021

Satranç Turnuvası

Genel Bilgiler

Turnuva yeterli sayıdaki oyuncunun katılımı ile gerçekleşecektir.Başvurular turnuva tarihinden 10 gün önceye kadar yapılabilir.Tava turnuvası bir yıl içinde dört defa düzenlenmektedir.Her yıl önemli bir değişiklik olmaması durumunda Aralık, Haziran, Mart, Eylül aylarının ilk haftası turnuva başlar.Çekiliş ve kuralar ile gruplar oluşturulur ve her grup içinde eleme karşılaşmaları yapılır.

Turnuva Ödülü, Karşılaşmaların Yapılacağı Yer ve Mekan, İkramlar ve Hediyeler, Organizasyon Giderleri ve diğer tüm masraflar için her katılımcıdan 100 TL talep edilmektedir.Turnuva sezonu boyunca katılımcılardan başka herhangi bir ücret kesinlikle alınmayacaktır.

Turnuva sezonunda şampiyon olanlar ve dereceye girenler turnuvall.com sitesinde ve sosyal ağlarda yayınlanacak olup katılımcıya büyük ödül ve kupa-madalya verilecektir.

Turnuva sezonu sonunda ilk 3. katılımcı ödüllendirilecektir. 1. Olan kişiye büyük ödül olan 5.000 TL ve kupa-madalya verilecektir.2 ve 3. kişilere özel yapım satranç ve özel hediyeler verilecektir.

Ayrıca dereceye giren ilk 3. kişi ve turnuva sonuncusu özel davetli olarak sonraki turnuvaya davet edilecek ve herhangi bir katılım ücreti alınmayacaktır.

Genel Kurallar

 •  Oyun sırasında rakibin konsantrasyonunu dağıtıcı her türlü hareket ve konuşma yasaktır.
 •  Oyun sırasında tüm sorularda ve çıkabilecek her türlü anlaşmazlık durumunda oyuncular yerlerinden kalkmadan görevli kişiyi yanlarına çağırarak anlaşmazlığa çözüm bulurlar.
 •  Herhangi bir sebepten dolayı şampiyonadan ihraç edilen veya hükmen mağlup sayılan oyuncuların katılım ücretleri geri verilmez.
 •  Tüm iştirakçilere faaliyet boyunca günde 2`şer kez 30`ar dakika süreyle çay/kahve/kuru pasta ikramları verilecek olup, bunun dışında turnuva boyunca yapacakları diğer harcamalar oyuncuların şahsına aittir.
 •  Elenen oyuncular elendikleri andan itibaren turnuva mekanını terkedebilirler. Kalmak isteyenler izleyici olarak mekanda bulunmaya devam edebilirler.
 • Aksi belirtilmedikçe genel satranç kuralları geçerlidir.
 • FIDE ve TSF Satranç Yarışmaları Prosedürü hükümleri geçerlidir. FIDE Hızlı Satranç Kuralları geçerlidir.
 • Turnuva, İsviçre sistemi ile 20 dakika + 5 saniye/hamle eklemeli tempoda oynanacaktır.
 • Gelmeyen veya 10 dakika geç kalan taraf, hükmen mağlup ayrılır.
 • Yarışmada, sporcular, turlar sırasında cep telefonu ve benzeri her türlü iletişim cihazları, alıcı verici cihazları vb.. yanlarında bulunduramazlar. Karşılaşmalar sırasında cep telefonu çalan sporcular “sıfır” puan alırlar.
 • İtiraz kurulu oluşturulmayacak olup, Başhakem kararı nihaidir.
 • Eşitlik durumunda derecelerin belirlenmesi amacıyla sırası ile Buchholz-1 (alttan), Sonneborn-Berger, galibiyet sayısı fazlalığı, siyahla en çok oynayan ve yine eşitlik bozulmazsa kura çekimi yapılır. (Bkz. FIDE Turnuva Kuralları)

Aşağıdaki formu kullanarak hızlı ve kolayca bu heyecanlı, eğlenceli ve ödüllü turnuvaya başvurunuzu yapabilirsiniz.Bu formda yazdığınız bilgiler ön kayıt olduğu için bu bilgileri dilerseniz daha sonra tekrar değiştirebilirsiniz.Aklınıza takılan herhangi bir sorunu “İletişim” sayfası aracılığıyla bize yazmaktan çekinmeyin lütfen.
Turnuvall.com tüm oyunculara başarılar diler…

Turnuva Henüz Başlamadı.
Fikstür Hazır Değil.

Turnuva Henüz Başlamadı.
Puan Durumu Hazır Değil.

Etiketler: satranç, satranç turnuvası, isatnbul satranç turnuvası, ankara satranç turnuvası, izmir satranç turnuvası, antalya satranç turnuvası, bursa satranç turnuvası, 2018 satranç turnuvası, 2019 satranç turnuvası, satranç turnuvası 2019, ödüllü satranç turnuvası, satranç turnuvaları, satranç turnuvası başvuru, satranç turnuvası başvuru şartları, satranç turnuvası katılım şartları, satranç turnuvası kuralları, satranç turnuvası kayıt

Ödüllü Turnuvalar, Halı Saha Futbol Turnuvası, Basketbol Turnuvası, Tavla Turnuvası, Satranç TurnuvasıTurnuvall.com, Halı Saha Futbol Turnuvası, İstanbul Halı Saha Turnuvası, Ödüllü Halı Saha TurnuvasıTurnuvall.com, Satranç Turnuvası, İstanbul Satranç Turnuvası, Ödüllü Satranç TurnuvasıTurnuvall.com, Tavla Turnuvası, İstanbul Tavla Turnuvası, Ödüllü Tavla Turnuvası
Turnuvall.com
Aklınıza takılan bir şey mi var?
Bize Sorun,Cevaplayalım!
Powered by